Дайджест новин про СЕО від ЕПЛ

перейти ] Дайджест СЕО за квітень 2020 року. Частина 2
перейти ] Дайджест СЕО за квітень 2020 року. Частина 1
[ перейти ] Дайджест СЕО за березень 2020 року. Частина 2
перейти ] Дайджест СЕО за березень 2020 року. Частина 1
[ перейти ] Дайджест СЕО за лютий 2020 року. Частина 2
перейти ] Дайджест СЕО за лютий 2020 року. Частина 1
[ перейти ] Дайджест СЕО за січень 2020 року. Частина 2
[ перейти ] Дайджест СЕО за січень 2020 року. Частина 1  
[ перейти ] Дайджест СЕО за грудень 2019 року. Частина 2
[ перейти ] Дайджест СЕО за грудень 2019 року. Частина 1
[ перейти ] Дайджест СЕО за листопад 2019 року
перейти ] Дайджест СЕО за жовтень 2019 року
перейти ] Дайджест СЕО за вересень 2019 року
[ перейти ] Дайджест СЕО за серпень 2019 року
[ перейти ] Дайджест СЕО за липень 2019 року
[ перейти ] Дайджест СЕО за червень 2019 року. Частина 2 
[ перейти ] Дайджест СЕО за червень 2019 року. Частина 1
[ перейти ] Дайджест СЕО за травень 2019 року
[ перейти ] Дайджест СЕО за квітень 2019 року
[ перейти ] Дайджест СЕО за березень 2019 року
[ перейти ] Дайджест СЕО за лютий 2019 року
[ перейти ] Дайджест СЕО за січень 2019 року
[ перейти ] Дайджест СЕО за січень 2019 року
[ перейти ] Дайджест СЕО за жовтень-грудень 2018 року
[ завантажити ]
Схема проходження процедури СЕО

[ перейти ]
Мінекоенерго щодо оприлюднень звітів із СЕО

На сьогодні питання щодо методів і механізмів СЕО досліджують міжнародні організації, вчені різних країн (США, Канада, Австралія, а також Німеччина та інші країни ЄС). У багатьох з них накопичений значний досвід практичного застосування процедури СЕО, вона закріплена в законодавстві як обов’язкова складова розроблення планів і стратегій розвитку.
В Україні також є певні теоретичні розробки та практичний досвід здійснення СЕО. Однак, складність самої проблеми оцінки довготривалих екологічних наслідків впливу господарської діяльності людини об’єктивно зумовлює потребу постійного вдосконалення СЕО, обґрунтування найбільш репрезентативних та коректних індикаторів та їх систем, адаптації цієї процедури до умов різних країн та регіонів (Руденко та ін., 2016).

У жовтні 2016 року Відбувся семінар на тему "Практичне застосування Стратегічної екологічної оцінки" для представників пілотних областей Проекту ПРОМІС.

У липні 2016 року Мінприроди ініціювало проведення стратегічної екологічної оцінки "Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року", проте Уряд у тому ж місяці схвалив Програму за грубих порушень встановлених процедур (за матеріалами ЕГО "Зелений Світ").

У 2015 році консультант з питань довкілля Проекту РЕОП Геннадій Марушевський підготував методичний посібник посібник "Стратегічна екологічна оцінка" (СЕО).

У 2014 році експертами Проекту РЕОП спільно з Національною академією державного управління при Президентові України (НАДУ) розроблено навчальний посібник "Стратегічна екологічна оцінка" (СЕО).

У 2013 році опубліковано Практичний тренінг для працівників органів виконавчої влади, державних службовців, консультантів та представників недержавних організацій "Стратегічна екологічна оцінка".

У 2013 році вперше проводиться стратегічна екологічна оцінка для стратегії регіонального розвитку (Комплексна стратегія розвитку Дніпропетровської області до 2020 року) за сприяння проектів міжнародної технічної допомоги "Місцевий економічний розвиток міст України" (Проект МЕРМ) і "Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України" (Проект РЕОП), що підтримувались Конференційною радою Канади та Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади.